I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
5-6, and eggs aren’t expensive yet. I guess wherever we get eggs from don’t have avian flu yet …. Although it’s here in the wild
I have a bowl of cereal (yogurt and fruit) during the week, but usually make something with eggs on the weekend.